szukanie zaawansowane
Wydarzyło się
Wydarzyło się na rck.com.pl

SKAZA PO MISTRZOSTWACH POLSKI WADF Z DWOMA TYTUŁAMI MISTRZÓW POLSKI!

Silna SKAZ-owa reprezentacja Raciborza wyruszyła na mistrzostwa do Białych Błot koło Bydgoszczy już w środę, by od czwartku stanąć do tanecznych zmagań.

Na pierwszy ogień poszła Helena Nieckarz, która zajęła 1 miejsce w kategorii artistic dance  show i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Jej zwycięstwo od razu podniosło nastroje i morale tancerzy oraz apetyt na dalsze sukcesy. Nie trzeba było długo czekać, ponieważ formacja jazzowa Juniorów z grupy reprezentacyjnej wywalczyła 3 miejsce (w grupie tej tańczy również nasza Mistrzyni Helena), podobnie jak Maja Szpunar za swój taniec solowy.  W piątek zespół zasiliła grupa tzw. „Groszków”, która wywalczyła 2 miejsce w kategorii modern& contemporary. Tak jak mistrzowsko SKAZ-a otwierała zawody tytułem Heleny, tak po mistrzowsku je zamknęła- Jakub Skwarecki zdobył 1 miejsce w tańcu współczesnym. Nie wszystkim tancerzom udało się zdobyć tytuły, ale również nasze taneczne duety i Milena Liszka są finalistami, gdyż do finału przechodzi do 8 najlepszych tancerzy.

Tancerzy wspierali na miejscu ich najwierniejsi kibice, czyli rodzice, ale przede wszystkim, trenerka, choreografka i spirytus movens Zespołu Tanecznego SKAZA Manuela Krzykała.

To był niezwykle intensywne dni, pełne emocji, wzruszeń i najważniejsze radości. Tancerze robili co w ich mocy by intensywne przygotowania całego roku (przerywane również okresami lock down’ów) nie poszły na marne. A  SKAZA  po raz kolejny dowiodła swojej siły i potęgi na tanecznej scenie Polski, co w roku jubileuszu 10 -lecia Zespołu  tym bardziej cieszy.

Wyjazd na Mistrzostwa nie byłby możliwy gdyby nie dodatkowe wsparcie finansowe Urzędu Miasta Racibórz oraz firm: Tokai Cobex i Edorem za które serdecznie dziękujemy!!!

Teraz przed naszymi Mistrzami grudniowe Mistrzostwa Świata WADF w Czechach! A przed reprezentacją street dance Mistrzostwa WADF w Płocku w najbliższy weekend. Trzymajmy mocno kciuki.