Mapa strony Kontakt Sklep internetowy
szukanie zaawansowane
DNI RACIBORZA 2019
DNI RACIBORZA 2019 na rck.com.pl

DNI RACIBORZA

DNI RACIBORZA

Tegoroczne Dni Miasta będą obfitować w szereg atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą gwiazdą będzie zespół KULT, który wystąpi na Zamku Piastowskim 14 czerwca.

Świętować będziemy przez ponad 2 tygodnie. Rozpoczniemy koncertem Wielkich Raciborzan, będącym również uczczeniem 30-lecia pracy artystycznej Andrzeja Rosoła (31 maja, sala widowiskowa RDK) http://www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/2035-inauguracja-dni-raciborza--wielcy-raciborzanie-koncert-z-okazji-jubileuszu-30-lecia-pracy-artystycznej-andrzeja-rosola.html

W pierwszy weekend czerwca spotkamy się na Rynku Raciborskim na Jarmarku św. Marcelego, podczas którego będzie można zobaczyć ponownie spektakl „Po drugiej stronie lustra” z udziałem SKAZY i tancerzy ze szkoły artystycznej w Hlucinie. Ponadto wystąpią artyści cyrkowi z Czech z widowiskiem „OnTheRoad” i kapela Lipka. 8 czerwca feerią barw zaleje nasze miasto Śląsk Kraina Wielu Kultur. Po raz drugi zapraszamy również na Raciborską Noc Świętojańską do Parku Roth.

Zasadnicza część obchodów  święta naszego miasta odbędzie się na Zamku Piastowskim w dniach  14 i 15 czerwca.

W piątek wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny rockowej, zespół KULT  z charyzmatycznym KAZIKIEM STASZEWSKIM. Przed nimi usłyszymy również rockową pochodzącą z czeskiego Cieszyna kapelę GLAYZY.

Bilety do nabycia tutaj: https://biletyna.pl/koncert/KULT-GLAZY-koncerty-w-ramach-DNI-RACIBORZA

W związku z Dniami Raciborza - 14 czerwca (piątek) zmieniamy godziny pracy budynków RCK:


RCK RDK ul. Chopina 21 czynne w godz. 9.00-15.00
RCK DK "Strzecha" ul. Londzina 38 czynne w godz. 8.00 - 14.00


KASY WE WSZYSTKICH BUDYNKACH RCK BĘDĄ NIECZYNNE!


W Raciborskim Centrum Informacji (ul. Długa 2) nie będzie możliwości zakupu gadżetów, pamiątek oraz wypożyczenia rowerów i hulajnóg.

Będzie możliwość zakupu biletów na Zamku Piastowskim przed koncertem zespołów GLAYZY i KULT od godziny 16.00.

Zachęcamy jednak do wcześniejszego zakupu biletów internetowo.

W sobotę przed południem tradycyjnie Z Raciborza do Kędzierzyna Koźla wystartuje PŁYWADŁO, tym razem pod hasłem „Od 20 lat malujemy Odrą świat”. W tym samym czasie na Zamku Piastowskim odbędzie się Festiwal Przedsiębiorczości, podczas którego m.in. będzie można wyprodukować energorowerem sok, zasmakować lodów mistrza Polski, czy skorzystać z symulatora wirtualnej rzeczywistości – skoczyć z deski i polecieć lotnią. Zaprezentują się też innowacyjne raciborskie przedsiębiorstwa oraz odbędą się targi pracy i edukacji.

Nie zapominamy o najmłodszych raciborzanach. W sobotę o 15:30 zapraszamy ich wraz rodzicami na animacje z Ciocią Klocią: rozgrywki sportowe, strzelanie z mega proc, balonowe cuda – zamykanie w bańce, łapanie rybek, rurowe konstrukcje a po nich na wspaniałą muzyczną podróż po wierszach Brzechwy z Wesołą Ferajną Berniego, która przygotowała również konkursy tematyczne.

Po południu zagra znana wszystkim raciborzanom Orkiestra Dęta PLANIA prowadzona przez Władysława Mołdrzyka. O 18:30 zapraszamy na pochodzący z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego kabaret JURKI. Po nich porządną dawkę energii dostarczy nam jeden z najlepiej brzmiących coverowych bandów w Polsce JUICY POP. Na zakończenie głównych obchodów zapraszamy wszystkich na potańcówkę do późnych godzin nocnych z evergreenowym big bandem KURCBEND.

W niedzielę w samo południe tradycyjnie nastąpi Intronizacja Króla Kurkowego w raciborskim Muzeum, a po południu zapraszamy na Zamek Piastowski na Święto Powiatu, w ramach którego zaprezentują się raciborskie gminy, a mocnym punktem programu będzie występ zespołu Krzikopa.

DNI RACIBORZA 2019

Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł::
Podaj imię polecającego::
Podaj swój adres email:
20
Październik 2019
PoWtŚrCzPtSoNd
301
2
345
6
78
91011
12
13
1415
16
1718
1920
21
22
23
24252627
28
29
3031
123
Polecane galerie i media
Newsletter
Bezpieczne płatności realizuje dotpay.pl

Miasto RaciborzPowiat RaciborzPWSZProgram Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum KulturyNasz Raciborzi-region.euRaciborzGazeta informatornowiny portalPortal inforacibórzBank SpółdzielczyLogo VanessaNowinyKonkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The best OFF”
RCK © 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone Raciborskie Centrum Kultury, 47-400 Racibórz, ul. Chopina 21, tel. 32 415 31 72, tel./fax 32 415 25 40 Realizacja: Margomedia
Portal www.rck.com.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij