Mapa strony Kontakt Sklep internetowy
szukanie zaawansowane
Z KANAPY
Z KANAPY na rck.com.pl

Kultura też nosi kapcie!

Kultura też nosi kapcie!

"Z kanapy" to jeden z projektów akcji #zarażamyKULTURĄ. To właśnie tutaj podsyłamy propozycje kulturalnych miejsc bez ruszania się z domu, co w okresie tego niespokojnego czasu jest jedynym logicznym rozwiązaniem. Także siedzimy w domu z kulturą! Bo po to nas macie!



Niedziela, 21.06.2020:

j. niteforJoanna Nitefor

Dzisiaj w naszym cyklu o utalentowanych raciborzanach postać nietuzinkowa! Osoba o wielu twarzach, wielu pasjach i niepodrabialnej charyzmie - na pewno nie raz spotkaliście ją podczas Festiwalu Raciborskiej Ulicy. Przez 10 lat była aktorką Teatru Tetraedr i to właśnie tam, pod czujnym artystycznym okiem Grażyny Tabor, doskonaliła swój aktorski warsztat. Czym zajmuje się nasza bohaterka oraz jak to wszystko się zaczęło? Odpowiedzi znajdziecie w wywiadzie, który przeprowadził Marc Bonnetin -> https://www.raciborz-art.pl/teatr/wywiad-z-asi%C4%85/

Środa, 10.06.2020:

Przemysław Fita#KULTURAzDostawąDoDomu Dzisiaj przypominamy wywiad z Przemysławem Fitą. Rozmowę przeprowadził Marc Bonnetin w 2017 roku. Pan Przemysław opowiedział o swojej pasji czyli fotografii analogowej. Cały wywiad do przeczytania tutaj: https://www.raciborz-art.pl/fotografia/przemek-fita/

 

Wtorek, 26.05.2020:

Janusz NowakOkazuje się, że Racibórz poetami stoi! W naszym cyklu o znanych i utalentowanych raciborzanach byli już Marek Rapnicki i Jacek Molęda a teraz przyszła kolej na Janusza Nowaka. Wielu z Was na pewno spotkało p. Janusza w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, który w latach 1992 – 1997 był tam dyrektorem a przez wiele lat uczył języka polskiego. Pośród wielu jego zainteresowań znalazło się również zamiłowanie do lokalnej historii oraz folkloru. Takie książki jak „Świątobliwa Księżniczka i inne opowiadania. Osiem zamyśleń nad raciborskimi legendami” czy „Raciborskie legendy i podania” ukazały wielu mieszkańcom Raciborza kulturowo-historyczne bogactwo naszego miasta. Na stronie www.raciborz-art.pl możecie przeczytać wywiad z p. Januszem Nowakiem, który w 2018 przeprowadził Marc Bonnetin. Tam znajdziecie odpowiedzi na to jak zaczęła się jego przygoda z poezją, co Go inspiruje oraz jakie ma plany na przyszłość.
fot. Bolesław Stachow


Wtorek, 26.05.2020:

my wayW Dniu tak szczególnym – święcie wszystkich naszych kochanych MAM składamy najserdeczniejsze życzenia piosenką MY WAY w wykonaniu raciborskich artystów, których do wspólnego projektu zaprosił instruktor RCK Tomasz Behra. Siedmiu instrumentalistów, wokal oraz taniec składają się na ten piękny muzyczny prezent. Gościnnie wystąpił nawet Gabriel Hayuno z Indonezji.

Rafał Jarzombek – wokal, Marta Linek – skrzypce, Wiktoria Linek – skrzypce, Paulina Świerczek – altówka, Marysia Stugiewicz – altówka, Magdalena Dzięgała – wiolonczela, Marek Kuder – pianino, Gabriel Hayuno – saksofon, Manuela Krzykała – taniec, Tomasz Behra – aranżacja, postprodukcja.

Utwór to efekt nagrań każdego z artystów za pomocą jedynie telefonów komórkowych. Całość wymagała wielu godzin pracy nad czyszczeniem i zgraniem dźwięków w jedną spójną całość – postprodukcja.

https://www.youtube.com/watch?v=-2FivdR_PYU&feature=youtu.be


Czwartek, 21.05.2020:

G. ZimałkaDzisiaj na tapet w cyklu #RaciborzanieZnaniIMniejZnani bierzemy osobę, której artystycznemu działaniu towarzyszą różne kolory.
Na pierwszym etapie jego twórczości zdecydowanie dominowały czerń i biel, wybrzmiewające w zespole o nazwie "Dlaczego ja". Kolejny etap to odkrywanie kolorów oraz niuansów brzmieniowych i tematycznych. Tak właśnie powstała kolejna grupa - "Perspektywa okolicy", a jej Lider i nasza raciborska osobowość na dziś - Grzegorz Zimałka opowiedział o sobie tutaj: www.raciborz-art.pl/muzyka/grzegorz-zima%C5%82ka/

Czwartek, 14.05.2020:

p. Marek FurmanowiczNasz dzisiejszy Raciborzanin, to osoba związana z miastem od zawsze. Twierdzi z całą pewnością, że: "jeśli coś mnie interesuje, do czegoś się skłaniam, to reszta się nie liczy. W swoim działaniu lubię mocny początek i dobre zakończenie. Staram się nie zostawiać pracy w połowie. Czasami zdarza mi się wykonywać kilka tematów malarskich równolegle".
Któż to?
- Jest m.in. pedagogiem. Maluje nieprzerwanie od czasu studiów. Chętnie sięga także do technik cyfrowych, fotografuje i wykorzystuje możliwości grafiki komputerowej. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Raciborzanin na dziś to Marek Furmanowicz .
Wywiad z Markiem Furmanowiczem, przeprowadzony przez Marca Bonnetin, który warto przeczytać, znajduje się tutaj:
#KULTURAzDostawąDoDomu#RaciborzanieZnaniINieznani


Wtorek, 12.05.2020:

p. Tabor#KULTURAzDostawąDoDomu
#zostańwdomu
#RaciborzanieZnaniINieznani
Dzisiejszą bohaterką naszego cyklu o znanych Raciborzanach jest... Grażyna Tabor!
Reżyser teatru, od lat twórczyni Teatru Tetraedr.
Wybrała Racibórz i to właśnie tutaj skupia całą swoją energię twórczą.
Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego lubi pracować z człowiekiem oraz co daje jej teatr to polecamy zajrzeć do tego wywiadu → https://www.raciborz-art.pl/teatr/gra%C5%BCyna-tabor/

A tutaj → https://www.youtube.com/watch?v=yjlZV1eou3U rozmowa, którą przeprowadzono z p. Tabor z okazji 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Posłuchajcie co reżyserka w mieście kocha a co chciałaby zmienić.
Film zrealizowany w ramach projektu „Mój Racibórz. Rozmowy Strefy na 800 lat”. Wywiady prowadziła raciborska młodzież, uczestnicząca w kole dziennikarskim klubu młodzieżowego „Strefa”.

Niedziela, 10.05.2020:

witk 3I to jest prawdziwy KILLER! - Prawie 6 godzin breakingu, który możecie oglądać ze swoich kanap!
Od kilku lat na początku lutego w Raciborskim Centrum Kultury odbywają się zawody breakdance „Who Is The Killer?”
Jednym z organizatorów imprezy jest: Mateusz Budzik Siepetowski – instruktor breakdance w RCK.
Mamy nadzieję że Who Is The Killer 5 zobaczycie na żywo, a na razie zapraszamy Was na nagranie z 3 edycji zawodów.
wideo: racibórz24.pl

Czwartek, 7.05.2020:

G.GadachikDziś w cyklu #RaciborzanieZnaniINieznani osoba z bogatą historią!
XIX wiek, Polską targają niepokoje wywołane przez gwałtowne ruchy społeczne, co skutkuje represjami wobec przeciwników ówczesnych władz i zsyłkami w głąb Rosji. Wśród zesłanych na Kaukaz znajduje się Józef - dziadek dzisiejszego raciborskiego twórcy. Będąc lekarzem niesie pomoc wszystkim potrzebującym, zapisując się w pamięci lokalnej społeczności jako dobry i serdeczny człowiek. Tę dobroć, serdeczność i hart ducha przekazuje synowi Stanisławowi, który także doświadcza z czasem represji (1937). Obaj nie tracą jednak wiary w ludzi, którą zarażają młodego Gurgena...
Jeśli jeszcze nie było wam dane tego zrobić, poznajcie Gurgena Gadachika, czytając o nim tutaj:
i tutaj:
i jeszcze tu:


Wtorek, 5.05.2020:

p. Marek„Moimi drogowskazami są od zawsze Miłosz i Herbert. Tajemnica pisania polega na tym, żeby wyciągnąć od mistrzów to, co niezbędne – dyscyplinę, oszczędność, powagę pisania- ale nie stać się epigonem, nie powielać. Świadomy autor musi kontrolować swoje pisanie, wiedzieć, że "to już było", nie wyważać otwartych drzwi”. – Tak o swojej twórczości mówi dzisiejszy raciborski twórca, a jest nim niewątpliwie!
Idziemy za ciosem !
Wczoraj chwaliliśmy jego nową książkę (-> https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/3092816437442650), a dziś chwalimy się NIM!
O kim mowa? O duszy tak przyjaznej, o człowieku z wielkim sercem i świetnym fotograficznym okiem! O jego zaletach moglibyśmy godzinami, ale skrócimy to do dwóch słów: Marek Rapnicki !
W 2017 roku Marc Bonnetin przeprowadził wywiad z Markiem Rapnickim. Owoc tej pracy można zobaczyć i przeczytać tutaj:

Niedziela, 3.05.2020:

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA!
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest z pewnością najbardziej radosnym polskim świeckim świętem! Oczywiście wiąże się z faktem uchwalenia Konstytucji przez Sejm Rzeczypospolitej 3 maja 1791. Ustanowiono je w Odrodzonej Polsce w 1919 roku, a po skasowaniu go w PRL po II wojnie światowej wznowiono w 1990 roku. Święto jest świadectwem radości i dumy Polaków z wiekopomnej ustawy, regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która była pierwszą w Europie a drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych (1787) tego typu regulacją prawną. Konstytucja 3 Maja była wówczas ogromnym sukcesem sił demokratycznych i dowodem suwerenności Państwa Polskiego. Niestety, jej obowiązywanie wskutek reakcji ościennych monarchii skończyło się z chwilą przystąpienia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do konfederacji targowickiej 24 lipca 1792 roku.
3 maja
Jan Matejko, Konstytucja 3 Maja 1791 roku


Piątek, 1.05.2020:

1 maj1 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SOLIDARNOŚCI LUDZI PRACY ORAZ ŚWIĘTO JÓZEFA ROBOTNIKA

1 maja to święto łączące jak mało które ludzi o różnych poglądach. Jego historia rozpoczyna się w roku 1889, kiedy II Międzynarodówka wprowadziła je na pamiątkę protestów robotniczych w Chicago w roku 1886 w imię ustanowienia 8-godzinnego dnia pracy. Czczono je, organizując manifestacje i pochody uliczne. W Polsce święto stało się obowiązujące w 1950, a poprzez nakaz pochodów pierwszomajowych wprowadzony przez władze komunistyczne zasłużyło na miano jednego z ponurych symboli dominacji PZPR. Kościół rzymskokatolicki tego dnia, decyzją papieża Piusa XXII, ustanowił w 1955 roku wspomnienie św. Józefa Robotnika dla podkreślenia związku ludzkiej pracy z wartościami chrześcijańskimi. W ten sposób opiekun Jezusa stał się patronem m.in. cieśli, stolarzy, rzemieślników, inżynierów, a także wypędzonych. Ciekawostkę stanowi fakt, że swoim patronem obrali św. Józefa w 1945 roku polscy kapłani uwięzieni w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau. Centralne polskie sanktuarium znajduje się w Kaliszu.

Czwartek, 30.04.2020:

VLWArtystka przez duże A! Violetta Larysz-Wołek urodziła się w Opolu ale od kilku lat mieszka w Raciborzu. Tutaj inspiruje ludzi dzieląc się z nimi swoją sztuką. Jej twórczość to abstrakcyjne obrazy i rysunki, które możecie znaleźć tutaj: http://violettalaryszwolek.pl/pl/

Co jest dla niej najważniejsze w tworzeniu? Czy jest dla niej ważny kontakt z odbiorcą? Na te i inne pytania odpowiada w wywiadzie, który przeprowadził Marc Bonnetin https://www.raciborz-art.pl/plastyka/wywiad-z-violett%C4%85/

 

Środa, 29.04.2020:

Pozytywny przekaz na słupach w mieście

Raciborskie Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie podjęli akcję przesyłania pozytywnej energii mieszkańcom w tym trudnym dla wszystkich czasie. Na raciborskich słupach pojawiły się kolorowe plakaty informujące o akcjach kulturalno-społecznych obu instytucji oraz z pozytywnym przekazem „Uśmiechnij się, będzie dobrze”. Wszystkie działania RCK mają miejsce w ramach projektu online #KULTURA Z DOSTAWĄ DO DOMU. Codziennie na facebooku i www RCK publikowane są ciekawe propozycje kulturalne m.in. warsztaty plastyczne online, wirtualne zwiedzanie galerii rzeźby, sonda z najmłodszymi o tym, co sądzą o kulturze, a także informacje polecające, co wartościowego przeczytać, czego posłuchać w wolnej chwili, prezentowani są także lokalni artyści i ich dokonania. Dla seniorów został uruchomiony specjalny telefon #kultura na łączach, pod który można zadzwonić codziennie między 12:00 a 14:00 i porozmawiać o kulturze i nie tylko. Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca mieszkańców do utrzymywania dobrej formy i „pompowania pozytywnej energii”. W ramach tej akcji będzie realizować swoje działania w sieci, w tym m.in. e-Bieg bez Granic, o którym więcej informacji wkrótce. Do akcji przyłączyli się również Raciborek z Kropelką, którzy postarają się zachęcić do aktywności fizycznej na wesoło. Zachęcamy również do wspierania raciborskich przedsiębiorców „Kupuj, zamawiaj, wspieraj LOKALNE”. Śledź – cie wszystkie akcje na stronach facebookowych i www obu placówek.

www.rck.com.pl, www.osir-raciborz.pl

www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/

www.facebook.com/osirraciborz/

plakaty

 



Środa, 29.04.2020:

taniecKochani Tancerze w Dniu Waszego Święta – MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA składamy W-A-M najserdeczniejsze życzenia. Niech taniec będzie dla Was zawsze źródłem prawdy i piękna. Niech daje Wam radość, którą potem dzielicie się z nami. Sukcesów i oczywiście szybkiego powrotu na sale treningowe RCK. A Wam Drodzy Instruktorzy: Manuela Krzykała, Magdalena Mosek, Aleksandra Wengierska, Aleksandra Mieszczak, Małgorzata Dziedzic, Wioletta Cabaj, Mateusz Budzik Siepetowski, Dariusz Mrowiec życzymy wytrwałości i cierpliwości w krzewieniu tej pięknej sztuki! Dziękujemy, że jesteście! 

 

 

 

Poniedziałek, 27.04.2020:

Czy wiecie, że dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Grafika?
Z tej okazji życzymy nieograniczonej kreatywności i samych trafionych pomysłów wszystkim, którzy zawodowo zajmują się grafiką użytkową i komunikacją wizualną.
Data jest nieprzypadkowa, a sam Dzień Grafika obchodzony jest od 1995 roku, w rocznicę powstania Icogrady, czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów (stowarzyszenie powstało 27 kwietnia 1963 roku).
A my wybraliśmy dla Was plakat Jana Sawki "Exodus", który powstał dla Krakowskiego Teatru Scena Stu w 1974 roku. Oryginał można podziwiać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, źródło: culture.pl/pl/tworca/jan-sawka
Jan Sawka

Sobota, 25.04.2020:

Już dzisiaj o godzinie 18.00 możecie zaprosić śpiącą królewnę do swoich domów. Przepiękne widowisko klasyki baletu Piotra Czajkowskiego z pewnością zachwyci małych i dużych. Nie możemy się doczekać. A Wy? Będziecie oglądać? https://www.facebook.com/events/3045286602203838/

Czwartek, 23.04.2020:

dzień książki#KULTURAzDostawąDoDomu
#zostańwdomu

Dzisiaj Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!
Wszystkiego najlepszego życzymy autorom, którzy tworzą dla nas inne światy albo opisują ten zastany! Dziękujemy!



p. Molęda#KULTURAzDostawąDoDomu
#zostańwdomu
Raciborzaninem dnia zostaje... pan Jacek Molęda!
Poeta. Nauczyciel.
Jeśli zaglądacie do Almanachu Prowincjonalnego, to na pewno kojarzycie jego twórczość. Ale pan Jacek nie tylko pisze wierszem! We wspomnianym Almanachu, pod stałym adresem: Made in Poland, znajdziecie jego felietony. W 2017 roku Marc Bonnetin przeprowadził z p. Molędą wywiad, który możecie poczytać tutaj: https://www.raciborz-art.pl/literatura/jacek-mol%C4%99da/

Ponadto, ciągle polecamy zajrzeć do Almanachów: https://www.rck.com.pl/…/in…/338-almanach-prowincjnalny.html

 

Wtorek, 21.04.2020:

p. Jedz#KULTURAzDostawąDoDomu
#zostańwdomu
Zaczynamy nasz cykl o ludziach Kultury, związanych z Raciborzem.
Pierwszą osobą jest tenor Tomasz Jedz!
Urodził się w Raciborzu - Śpiewa po całej Europie!
Jak sam mówi: „Dla mnie opera mogłaby zacząć i skończyć się na Verdim”

Na stronie https://www.raciborz-art.pl/muzyka/tomasz-jedz/ możecie przeczytać cały wywiad z Tomaszem Jedzem, który przeprowadził Marc Bonnetin.

A tutaj: https://youtu.be/xPBxxW4t2mA posłuchajcie sami jaki talent mamy w Raciborzu!

 

Niedziela, 19.04.2020:

Usłyszeć srebrną lunę cyzli rzecz o boginiach słowiańskich#KULTURAzDostawąDoDomu
#zostańwdomu
Czy możecie uwierzyć że premiera spektaklu "Usłyszeć srebrną Lunę czyli rzecz o boginiach słowiańskich" odbyła się ponad 2 lata temu? My nie! Ciągle zachwycamy się spektaklem, który stworzyli pracownicy oraz wychowankowie Raciborskiego Centrum Kultury!

Przypominamy film promujący spektakl zrealizowany przez Adriana Szczypińskiego.
https://www.youtube.com/watch?v=4NuHANqtG4w

O spektaklu i jego twórcach możecie poczytać na naszej stronie: https://www.rck.com.pl/…/1842-uslyszec-srebrna-lune-czyli-r….

 


Kuba Blokesz ze #KULTURAzDostawąDoDomu
#zostańwdomu

Ten artysta pisze o sobie tak: „Zajmuję się piosenkami ponieważ to w nich pulsują najszczersze opowieści o ludziach”. Kuba Blokesz to człowiek-orkiestra: śpiewa, gra na gitarze, komponuje muzykę oraz pisze teksty. Kilka lat temu był członkiem niezapomnianego Klubu Poezji Śpiewanej ATLANTYDA , który do niedawna działał w Raciborskim Centrum Kultury.

Posłuchajcie jego domowego koncertu, który niedawno ukazał się na jego kanale na Youtube.
Oprócz tego koncertu, znajduję się tam mnóstwo innych utworów wykonywanych przez Kubę.

https://www.youtube.com/watch?v=X9-3zuxMdLU

 

Sobota, 18.04.2020:

Z kamera po Brzeziu#KULTURAzDostawąDoDomu
#zostańwdomu
Racibórz to miasto z potencjałem! Wiedzą to Ci, którzy tu mieszkają i pracują. Każda z dzielnic to osobna historia do opowiedzenia. Kilka lat temu w ramach projektu Raciborskiego Centrum Kultury „Raciborskie Dzielnice Kultury” powstał film „Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Joanna Kwiatkowska-Starzyk. Reżyserią zajął się Adrian Szczypiński

 

Środa, 1.04.2020:

zamek RacibórzCzy znacie Zamek Piastowski w Raciborzu? Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go zwiedzić to teraz możecie to zrobić bez ruszania się z domu! My wiemy, że to nie to samo co na żywo. ALE! Na stronie http://www.zamekpiastowski.pl możecie znaleźć również archiwalne zdjęcia zamku i obejścia, czyli coś czego już dzisiaj na żywo nie zobaczycie!

 

muminkiMuminek, Mała Mi, Włóczykij – na pewno wiecie kto to! Muminki zna każdy – duzi i mali, a jeśli nie znają, to polecamy nadrobić! Ale czy wiecie kto stoi za powołaniem ich na karty książki? TOVE JANSSON – pisarka, malarka, ilustratorka – po prosty artystka. Odsyłamy Was na oficjalną stronę artystki, gdzie możecie oglądać jej dzieła - http://www.tovejansson.com/
A jeśli Wam powiemy, że to nie wszystko? Proza dla dorosłych pisana przez Jansson to klejnot. Szczególnie polecamy zbiór opowiadań pt. „Wiadomość” w tłumaczeniu Teresy Chłapowskiej oraz Justyny Czechowskiej.

Sobota, 28.03.2020:

Ach, podróże! Pewnie wielu z nas teraz za mini tęskni i dlatego znaleźliśmy dla Was coś niesamowitego. Zwiedzanie bez wychodzenia z domu nie oznacza już przysłowiowej podróży palcem po mapie. Podsyłamy Wam link, w którym znajdziecie aż 60 atrakcji turystycznych z różnych zakątków świata, które możecie zwiedzić www.budowle.pl/tekst/60-budowli-ktore-mozesz-odwiedzic-wirtualnie-bez-wychodzenia-z-domu/546?fbclid=IwAR30yTFPhaghqLscXl_gyqfWBHunOXnDeWRk2eYuLa6MeP9m8qc4_yBnlaI

Poniedziałek, 23.03.2020:

ninatekaCzy Wy wiecie, że w Internecie mamy polski skarbiec kulturalny?! NINATEKA, bo o tej stronie mowa – to miejsce, w którym znajdziecie najważniejsze dzieła polskiej kultury – sztuki teatralne, koncerty, filmy, wywiady z twórcami i wiele, wiele innych.
Korzystajcie w czasach kwarantanny i nie tylko: https://ninateka.pl/

 Niedziela, 2w.03.2020:

zaklęty łabędź14 września 2019 roku tancerze zesołu tanecznego SKAZA oraz Szkoły Artystycznej z Hlučína wystąpili na jeziorze w Hlučínie w przepięknym przedstawieniu pt. Zaklęty łabędź. Choreografię przygotowały Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová a muzykę stworzył Tomasz Behra
Poniżej znajdziecie link do nagrania calego przedstawienia:

www.zakletalabut.eu/

 

Środa, 18.03.2020:

Odkryjcie pięklogo Strzechano polskiego folkloru. Polecamy Wam piękne nagrania z cyklu "A to Polska właśnie" Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", które podsunął nam nasz Zespół Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli RymszyA przy okazji warto zerknąć na stronę naszej "Strzechy" https://zpitstrzecha.wordpress.com - znajdziecie tam m.in. mnóstwo zdjęć z ich dokonań i dowiecie się co nieco o nowym Stowarzyszeniu "Strzechowianie"

Wtorek, 17.03.2020:

Wirtualny spacer po muzeum!

Wiatrak w Wijk koło Duurstede, ok. 1670, olej na płótnie 83 × 101 cm, Rijksmuseum, Amsterdam

Zawsze chcieliscie zwiedzić Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Rijksmuseum w Amsterdamie czy National Museum of Anthropology w Meksyku? Jeśli Wasza odpowiedź brzmi - TAK, to ten link jest skierowany specjalnie do Was:

https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/?fbclid=IwAR1kyjtQtcSdS50QsatpmfBDnE2PbITJiXB1MbI-ICHAD8QCm9CXu4xAoHQ

Jacob van Ruisdael, Wiatrak w Wijk koło Duurstede, ok. 1670, olej na płótnie 83 × 101 cm, Rijksmuseum, Amsterdam

Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł::
Podaj imię polecającego::
Podaj swój adres email:
20
Kwiecień 2024
PoWtŚrCzPtSoNd
123
4
567
8
9
10
11
121314
15
16
17
18
19
2021
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
Polecane galerie i media
Newsletter
Bezpieczne płatności realizuje dotpay.pl

Miasto RaciborzPowiat RaciborzPWSZProgram Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum KulturyNasz RaciborzRaciborznowiny portalLogo VanessaBank SpółdzielczyNowinyKonkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The best OFF”
RCK © 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone Raciborskie Centrum Kultury, 47-400 Racibórz, ul. Chopina 21, tel. 32 415 31 72, tel./fax 32 415 25 40 Realizacja: Margomedia
Portal www.rck.com.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij