Mapa strony Kontakt Sklep internetowy
szukanie zaawansowane
Program
Program na rck.com.pl

Wernisaż wystawy zdjęć „RACIBORSCY OLIMPIJCZYCY’’

17 Październik 2012|godz. 17:00|Raciborskie Centrum Informacji (ul. Długa 2)
Wernisaż wystawy zdjęć „RACIBORSCY OLIMPIJCZYCY’’

Wystawa, którą Państwu polecamy, jest częścią obchodów 25-lecie Klubu Olimpijczyka i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”  w Raciborzu.

OLIMPIJCZYCY  ZIEMI  RACIBORSKIEJ

 W małym lokalu przy ulicy Klasztornej tętni intensywne życie centrum ruchu olimpijskiego Raciborza, znanego w całej Polsce. Twórcą i dobrym duchem tego centrum jest pan Wojciech Nazarko, człowiek, który swoje życie poświęcił sportowi. Kierowany przez niego Klub jest miejscem, w którym podejmuje się wiele inicjatyw sportowych, ale także patriotycznych. Nie przypadkiem przecież kultywuje się tu tradycje przedwojennego „Sokoła”, czci pamięć zapomnianych autorytetów. Jednym z głównych zadań stawianych sobie w Klubie Olimpijczyka jest pamięć o polskich uczestnikach Igrzysk Olimpijskich ze szczególnym uwzględnieniem sportowców z Raciborza i Raciborszczyzny.       Mamy oto przed sobą blisko trzydzieści fotografii ludzi, którzy swój sportowy szlak na stadiony i hale całego świata rozpoczęli w Raciborzu, tu trenując i wychowując się, stąd wyruszając na zgrupowania kadry narodowej oraz na Igrzyska Olimpijskie, począwszy od Amsterdamu 1928 aż po Londyn  2012! Wielu z nich sięgnęło po olimpijskie medale. Dziś są chlubą polskiego  i raciborskiego sportu, choć nazwisk wielu z nich większość raciborzan nie wymieni. Sława i młodość przemija, zostaje pamięć. Dlatego proponujemy dziś chwilę skupienia  nad życiem ludzi, którzy są dumą polskiego sportu, ale także naszego miasta. Niektórzy wciąż mieszkają wśród nas, wielu wyjechało w daleki świat, wielu nie żyje.      Wystawa  OLIMPIJCZYCY  ZIEMI  RACIBORSKIEJ pomaga naszej pamięci, ocala ludzi, którzy sprawiają, że nasz miasto jest znane poza granicami Ziemi Raciborskiej.

Poleć na:
Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł::
Podaj imię polecającego::
Podaj swój adres email:
07
Sierpień 2020
PoWtŚrCzPtSoNd
27282930311
2
3
4
5
6
78
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
Polecane galerie i media
Newsletter
Bezpieczne płatności realizuje dotpay.pl

Miasto RaciborzPowiat RaciborzPWSZProgram Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum KulturyNasz Raciborzi-region.euRaciborzGazeta informatornowiny portalPortal inforacibórzBank SpółdzielczyLogo VanessaNowinyKonkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The best OFF”
RCK © 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone Raciborskie Centrum Kultury, 47-400 Racibórz, ul. Chopina 21, tel. 32 415 31 72, tel./fax 32 415 25 40 Realizacja: Margomedia
Portal www.rck.com.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij